serwis_klimatyzacji_samochodowej

Prowadzony przez nas przegląd klimatyzacji samochodowej obejmuje jej odgrzybienie i czyszczenie, sprawdzenie szczelności i wymianę (uzupełnienie) czynnika chłodzącego oraz montaż nowego filtra kabinowego.

Dzięki klimatyzacji w samochodzie poprawia się komfort jazdy i samopoczucia kierowcy w czasie upałów. Osusza i schładza powietrze w kabinie auta. W deszczowe dni  pozbywa się pary wodnej, która osadza się na wewnętrznych częściach szyb.

O klimatyzacji przypominamy sobie zazwyczaj latem. Jednak istotnym jest, aby w trakcie zimy przynajmniej raz w tygodni uruchamiać klimatyzację na kilka minut. Dzięki temu zapewniamy obieg czynnika chłodzącego wraz z olejem, które zapewniają smarowanie. Kompresor bowiem po dłuższym czasie bezruchu zapieka się i przestaje działać. Kolejnym efektem braku pracy klimatyzacji jest osadzanie się i gnicie mikroustrojów na parowniku.

Przegląd i czyszczenie klimatyzacji zalecamy minimum raz do roku, natomiast wymianę filtra kabinowego (przeciwpyłowego) co 30.000 km.

Zabrudzony filtr przeciwpyłowy osłabia nadmuch w samochodzie, a gdy jest wilgotny powoduje nieprzyjemny zapach.

Co wskazuje na awarię klimatyzacji:

    • niewystarczająco schłodzone powietrze,
    • zaparowane szyby w trakcie deszczowych dni,
    • nieprzyjemny zapach w samochodzie.